Коробчинська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів

Рекомендації педагогам щодо спілкування з дітьми схильними до правопорушень

1.      Проявляйте витримку під час спілкування з проблемними підлітками.

2.      Терпляче і наполегливо пояснюйте неправильність їхніх поглядів і поведінки.

3.      Намагайтесь переконувати і відкривати «важким» підліткам гідні та цікаві життєві перспективи.

4.      Постійним повчанням не закріплюйте у підлітків, схильних до правопорушень, негативнуоцінкусвоїх учинків.

5.      Не перешкоджайте їхній участі у звичайних молодіжних об’єднаннях.

6.      Втягуйте «важких» підлітків в суспільно корисні трудові справи, використовуючи притаманну їм завзятість в досягненні поставленої мети.

7.      По можливості, з метою перевиховання підлітків, які вже зробили помилку в житті, змініть обставини та звичні їм форми поведінки, виказуйте їм довіру, схвалюйте їхні досягнення.

8.      Виховуйте у таких підлітківвміння не тільки підкорятися, а й командувати, не принижуючи та не уражуючи інтереси однолітків.

Поради щодо встановлення довіри між проблемним підлітком і класним керівником

1.      Уважно вислухайте дитину, прагніть до того, щоб підліток зрозумів, що він вам не байдужий і ви готові зрозуміти і прийняти його.

2.      Запропонуйте свою підтримку і допомогу. Постарайтесь переконати, що даний стан (проблема) тимчасові і швидко пройдуть

3.      Зацікавтесь, що саме турбує підлітка.

4.      Впевнено спілкуйтесь з підлітком.Саме це допоможе йому повірити у власні сили.

5.      Використовуйте слова, речення, які будуть сприяти встановленню контактів: (розумію, звичайно, відчуваю, хочу допомогти.)

6.      В розмові з підлітком дайте зрозуміти йому, що він необхідний  іншим і унікальний як особистість.

7.      Недооцінка гірша ніж переоцінка, надихайте підлітка на високу самооцінку. Вмійте слухати, довіряйте і викликати довіру.