Коробчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Історія

Коро́бчине (колишні назви — Печка, Друга рота) — село в Україні, в Новомиргородському районі Кіровоградської області. Населення становить 1 034 осіб. Орган місцевого самоврядування — Коробчинська сільська рада.

На західній околиці Коробчиного, на правому березі річки Велика Вись, знаходяться численні штольні з видобування кременю, що складали єдиний виробничий комплекс з трипільським поселенням Рубаний Міст по інший бік річки. Штольні відкриті новомиргородським археологом Петром Івановичем Озеровим та обстежені експедицією Інституту археології НАН України під керівництвом О. В. Цвек в 1988-1990 роках.В Коробчинському байраці до 1750-х років стояла пасіка козаків Мартина Бондаря та Василя Сліпченка з Петроострова.

У 1752–1764 роках тут розташовувалась Друга рота новосербського кінного Гусарського полку. Інші назви села: Коробчинський шанець, Печка, Бечка (аналог у Сербії — Бешка).

Станом на 1772 рік, в шанці Печці існувала дерев'яна однопрестольна Успенська церква, священиками якої з 1758 року були Василь Константинов та Андрій Ніколаєв. Церква підпорядковувалась Новомиргородському духовному Правлінню.

В 1857 році з 2234 жителів Коробчиного 1060 було молдованами.

У селі проживала і померла тут Анна Наумівна Захар'єва — рідна сестра дружини Володимира Винниченка.В Коробчиному існує загальноосвітня школа I–III ступенів, сільський будинок культури, дитячий садок, відділення зв'язку, кілька магазинів, кафе-бар та аптека.

У січні 2013 року після ремонту приміщення знову було відкрито дитсадок «Сонечко», який кілька років не функціонував.